wielowa kamienica po piaskowaniu elewacji

Elewacja budynku stanowi wizytówkę Twojego domu. Elewacje mogą mieć różne kolory od jasnych po ciemne odcienie i mogą mieć różną fakturę. Natomiast nie da się uniknąć tego, że ściany elewacji z biegiem czasu będą coraz brudniejsze. Jest to spowodowane warunkami atmosferycznymi i czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: śnieg, deszcz, grad, wiatr czy nawet przez spaliny samochodów.

Zastanawiasz się czy jest jakiś sposób na to, aby jakoś wyczyścić fasadę budynku ? Otóż jest ! Najlepszym sposobem na odnowienie i przywrócenie elewacji do jest stanu świetności jest piaskowanie, inaczej mówiąc renowacja elewacji. W poniższej części artykułu rozwiniemy myśl czym jest piaskowanie ? na czym polega piaskowanie elewacji ? oraz do jakich powierzchni można ją zastosować ?

Na czym polega piaskowanie elewacji ?

Piaskowanie to jeden z kilku sposobów renowacji elewacji. Piaskowanie polega na tym, że na powierzchnię marmurową fasady pod wysokim ciśnieniem kierowany jest strumień drobinek kruszyw, które w skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Pomimo tego, że piaskowanie pierwotnie miało zastosowanie do powierzchni murowanych czy ceglanych, to także metodę tą można zastosować na powierzchniach takich jak: kamień, beton, drewno czy stal. Zaletą tej metody jest to, że nie jest czasochłonna, bardzo szybko czyści fasadę budynku i przynosi spektakularne efekty.

Wiele osób zastanawia się co zrobić z elewacją starych kamienic. Najgorszą decyzją jaką można podjąć jest zakrycie cegły pod styropianem. Kamienice są niezwykle piękne i unikatowe, a także stwarzają niepowtarzalny charakter i klimat. Warto wiedzieć, że na zanieczyszczoną cegłę kamienicy jest sposób, aby przywrócić jej piękno, nawet jeśli budynek ma 100 lat! Piaskowanie idealnie sprawdza się na stylowych kamienicach jednocześnie nie naruszając ich konstrukcji i elementów dekoracyjnych. Piękne i stylowe kamienice wracają do łask ! Nic nie równa się z wiekową i odświeżoną kamienicą.

Jak przeprowadza się piaskowanie elewacji ?

Przed rozpoczęciem prac piaskowania fasady, wyspecjalizowany pracownik sprawdza wytrzymałość cegły na ścieranie. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadkach wieloletnich kamienic, ponieważ wraz z upływem czasu mogły się osłabić z powodu oddziaływania czynników zewnętrznych. W następnym kroku pracownik do stanu ściany budynku ustawia odpowiednie ciśnienie, pod wpływem którego, drobinki kruszyw będą napylane. Dodatkowo dobiera się odpowiednie ścierniwo. W ostatnim etapie przygotowawczym pracownicy zasłaniają elementy, które nie będą poddawane renowacji, mianowicie: okna i parapety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *