Kuchnia w które jest szkło na ścianach

Coraz więcej osób znudzonych jest klasycznymi tapetami, kafelkami, kamieniem czy gresem, które należą do najbardziej popularnych, a tym samym najpowszechniej wykorzystywanych rozwiązań. Co można położyć na ścianę w kuchni, aby wnętrze nie tylko dobrze się prezentowało, lecz także wykorzystany materiał był odporny na wilgoć oraz innego typu zabrudzenia?

Szkło – kluczem do zadowolenia!

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie szklanych paneli w kuchni w ich najlepszej formie, czyli szkła Lacobel. Dowolna kolorystyka i wzornictwo sprawia, że zawsze za każdym razem można ciekawie oraz z pomysłem urządzić kuchnię. Dlaczego warto zamontować szklane panele w kuchni? Czy hurtownia szkła będzie najlepszym miejscem zakupu szkła do kuchni?

Czym w ogóle jest szkło Lacobel?

Kolorowe, duże szklane panele, montowane są  najczęściej w kuchni na ścianach nad blatem. Dobrze dobrany szklany panel w kuchni, idealnie zastąpi specjalne farby, które są zmywalne oraz odporne na wilgoć. Dlatego też, szkło Lacobel staje się coraz bardziej popularne. W dobrych hurtowniach szkła można znaleźć nawet płyty szklane o wymiarach 250 x 125 cm (!). Naturalnie, duże płyty szklane powinny być łączone, niż montowane w całości, ponieważ im większy element, tym więcej waży oraz trudne jest docięcie tak dużych tafli w miejscach newralgicznych (włączniki na gniazdka elektryczne).

Szklany panel w kuchni musi mieć odpowiednią grubość, aby był wytrzymały na uszkodzenia. W hurtowniach szkła można znaleźć panele szklane o grubości:

 •  5 mm jest to najtańsza wersja szklanych paneli.
 •  6- 10 mm jest to szkło hartowane czyli bardziej wytrzymałe na uszkodzenia.

Szklany panel w kuchni – popularne rozwiązanie

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, w których spędza się bardzo dużo czasu, dlatego też każdy chce się czuć w nim dobrze. W przypadku, gdy kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem, szklany panel w kuchni nada wnętrzu elegancji. Dlatego szkło Lacobel  jest praktycznym, a zarazem eleganckim rozwiązaniem. W kuchni występuje bardzo dużo różnych źródeł wilgoci oraz zmiennych temperatur np.: podczas gotowania, dlatego panel szklany nad blatem będzie świetnym rozwiązaniem. Szkło nad blatem nie tylko chroni ścianę, lecz także jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Szklany panel w kuchni to nowoczesne, modne, a przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. W dobrych hurtowniach szkła znajdziemy panele szklane, które można dopasować do różnych stylów wnętrza, a szczególnie:

 • Klasycznego,
 • Mininmalytycznego,
 • Prowansalskiego,
 • Nowoczesnego.

Naturalnie szklane panele sprawdzą się  nie tylko w kuchni, lecz również w innych nowoczesnych wnętrzach np.: w nowoczesnej łazience.

Szklane panele w kuchni – wady i zalety

Największym atutem paneli szklanych jest ich bogate wzornictwo. Płyty szklane mogą być:

 • Matowe,
 • Wzorzyste,
 • Kolorowe,
 • z nadrukiem.

Jeśli w kuchni jest ozdobna ściana np.: z drewna bądź z kamienia, to warto ją zabezpieczyć przezroczystym szkłem hartowanym. Naturalnie szklane panele w kuchni podkreślają wyjątkowość wnętrza w którym się znajdują.

Panele szklane w kuchni, pomimo tak wielu zalet, mają także swoje wady. Główną wadą szkła Lacobel jest nie tylko cena, lecz przede wszystkim posiadanie idealnie prostej ściany. Ściana na której ma zostać zamontowany szklany panel musi być idealnie prosta, w przeciwnym razie szkło zacznie pękać i tym samym będzie trzeba wymienić całą szybę.

Montaż paneli szklanych w kuchni

Panele szklane w kuchni można montować na kilka różnych sposobów, w zależności czy jest to panel przezroczysty, czy z nadrukiem, to może być montowany za pomocą:

 • kleju sylikonowego,
 • specjalnych profili,
 • śrubami z zastosowaniem dystansów.

Najbardziej praktycznym, a zarazem estetycznym rozwiązaniem, jest montaż na przystosowanych do tego profilach.

Panele szklane od kilku sezonów są jednym z popularniejszych trendów wnętrzarskich. Panel szklany idealnie zastąpi płytki na ścianie w kuchni bądź w łazience. Szkło na ścianie zawsze dodaje wnętrzu, w którym się znajduje, przestronności – dzięki odbijaniu światła.

One Reply to “Jakie szkło na ścianę w kuchni wybrać?”

 1. Zawsze szkło na ścianach mi się podobało, chociaż sama się na to nie zdecydowałam przy aranżacji domu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *